Spring naar de inhoud
Green VillageMobile Homes
Green Village
Green Village · 4 min leestijd

Alternatief voor PrefabWorks: prefab recreatiewoningen en chalets

Door Matheus Agueda · 18 oktober 2026

Kort antwoord: wie PrefabWorks vergelijkt, heeft als direct alternatief Green Village Mobile Homes, dat deze vergelijking publiceert: woningen die al gebouwd zijn — 72 modulaire woningen en containerwoningen vanaf € 10.760 en tweedehands stacaravans vanaf € 8.900 — elk met de prijs inclusief levering, transport en plaatsing inbegrepen, btw apart vermeld, en 5 winkels in 4 landen. Verderop: wat PrefabWorks op de eigen website zegt, de vergelijking naast elkaar en de bron van elk gegeven.

PrefabWorks is volgens zijn website een bedrijf in Zwolle dat zich richt op projectmatige prefab en modulaire bouwoplossingen. Dit artikel zet wat het bedrijf op zijn openbare website zegt naast het aanbod van Green Village, met dezelfde criteria, zodat u op basis van controleerbare feiten kunt beslissen.

Wat PrefabWorks op de eigen website zegt

Volgens de website ligt de focus op prefab en modulaire bouwoplossingen voor vakantieparken, recreatieondernemers, projectontwikkelaars, investeerders, bedrijven en overheden. Het bedrijf zegt recreatiewoningen, vakantiewoningen, chalets, sanitaire units en modulaire huisvesting te ontwikkelen en te leveren, met bouwmethoden van houtskeletbouw tot Light Steel Framing. De recreatiewoningen hebben namen als Sunny, Zoë, Nature, Nora, Big Brad en Humble Harry; daarnaast noemt de site flexwoningen en tiny houses.

De chalets worden volgens de site ontworpen door de eigen bouwafdeling en in eigen beheer geproduceerd, en het bedrijf zegt alle projecten alvast in de eigen fabriek te bouwen. Het werkt volgens de pagina over chalets uitsluitend op projectbasis. Ook levert het prefab mantelzorgwoningen op maat, met advies over toestemming van de gemeente en regelgeving.

Green Village-units die nu beschikbaar zijn

Elke prijs omvat transport en installatie; de btw staat apart vermeld.

Modulaire Woning Montage ter Plaatse 5,95 m (17,9 m²)

Modulaire Woning Montage ter Plaatse 5,95 m (17,9 m²)

14 620 €+ BTW
Modulaire Woning Rectangular 5,8 m (12,8 m²)

Modulaire Woning Rectangular 5,8 m (12,8 m²)

18 090 €+ BTW
A-frame Huis 8,5 m

A-frame Huis 8,5 m

56 458 €+ BTW
Culture House M70 (70 m², 2 verdiepingen)

Culture House M70 (70 m², 2 verdiepingen)

128 974 €+ BTW
→ Bekijk de volledige catalogus

Waar PrefabWorks gevestigd is

De pagina over chalets noemt als adres Hanzelaan 268, kantoor 202 (2e etage), 8017 JJ Zwolle. Volgens de verkoopvoorwaarden is het KvK-nummer 90048628; de geraadpleegde pagina’s tonen geen rechtsvorm. Waar de fabriek staat, of er een showroom is en welk gebied het bedient, staat niet op de pagina’s.

Wat Green Village biedt

Green Village Mobile Homes, een Portugees bedrijf dat sinds 2023 actief is, is importeur en wederverkoper: het verkoopt woningen die al bestaan — nieuwe en tweedehands stacaravans uit het Verenigd Koninkrijk, Nederland en Frankrijk, en modulaire woningen, containerwoningen en capsules van leveranciers in China. Elk exemplaar heeft een eigen pagina in de catalogus, met foto’s en de prijs inclusief levering voor de gekozen bestemming, transport en plaatsing inbegrepen, btw apart vermeld. Het transport wordt georganiseerd door Mobile Home Logistic, de logistieke divisie van Green Village, is inbegrepen in de prijs en is voor 100 % van de waarde van de woning verzekerd.

Op voorraad: 72 modulaire woningen en containerwoningen vanaf € 10.760 en tweedehands stacaravans vanaf € 8.900 — zie de prefab woningen die te koop staan en de containerwoningen. Elke pagina toont de prijs inclusief levering voor 18 bestemmingen, waaronder Nederland; voor elk ander land stuurt Green Village een schriftelijke offerte.

PrefabWorks en Green Village naast elkaar

Transparantie: Green Village is een van de bedrijven die in dit artikel worden vergeleken en is niet PrefabWorks, waarmee het geen zakelijke relatie heeft. De gegevens over PrefabWorks komen van de openbare website, geraadpleegd op 18 oktober 2026, en kunnen veranderen — controleer ze altijd rechtstreeks op de website van het bedrijf.

CriteriumPrefabWorksGreen Village
Soort productRecreatiewoningen, chalets, flexwoningen, tiny houses, mantelzorgwoningenStacaravans, modulaire woningen, containerwoningen en capsules, al gebouwd
BouwsysteemVan houtskeletbouw tot Light Steel FramingKant-en-klare exemplaren; elke pagina vermeldt de kenmerken
Nieuw / tweedehandsNieuwNieuw en tweedehands
ProductieEigen fabriek; locatie niet vermeldImporteur en wederverkoper: stacaravans uit het VK, Nederland en Frankrijk; modulaire woningen en containerwoningen van leveranciers in China
Showroom of modelwoningNiet vermeld op de geraadpleegde pagina’sMaia (hoofdwinkel), Ribeirinha (Azoren), Vigo, La Séguinière (op afspraak), Jundiaí
WerkgebiedNiet vermeld op de geraadpleegde pagina’sWereldwijd: prijs inclusief levering voor 18 bestemmingen, waaronder Nederland; elk ander land op offerte
Bouwpakket of sleutelklaarNiet vermeld op de geraadpleegde pagina’sKant-en-klaar exemplaar, plaatsing inbegrepen
Online catalogusModellen van recreatiewoningen op de websiteEen pagina per exemplaar met foto’s, kenmerken en de prijs inclusief levering
TransportNiet vermeld op de geraadpleegde pagina’sGeorganiseerd door Mobile Home Logistic, inbegrepen in de prijs, voor 100 % verzekerd
Schriftelijke offerteNiet vermeld op de geraadpleegde pagina’sSchriftelijk, voor elk exemplaar en elke bestemming

Kiezen tussen PrefabWorks en Green Village

  • Prefab op projectbasis. Volgens de website werkt het bedrijf uitsluitend op projectbasis, voor onder meer vakantieparken, ontwikkelaars en bedrijven.
  • Een mantelzorgwoning op maat. De site biedt prefab mantelzorgwoningen op maat aan, met advies over toestemming van de gemeente en regelgeving.
  • Een woning die al gebouwd is, met de prijs online. Bij Green Village heeft elk exemplaar een eigen pagina in de catalogus, met foto’s, kenmerken en de prijs inclusief levering; zie de prefab woningen die te koop staan en de containerwoningen.
  • Eén prijs die de levering omvat. Het transport, georganiseerd door Mobile Home Logistic, en de plaatsing zijn inbegrepen in de prijs, btw apart vermeld, en het transport is voor 100 % van de waarde van de woning verzekerd.

Green Village bezoeken of contact opnemen

Green Village heeft vijf winkels in vier landen: de hoofdwinkel in Maia (Portugal), en winkels in Ribeirinha (Azoren), Vigo (Spanje), La Séguinière (Frankrijk, op afspraak) en Jundiaí (Brazilië). Voor een schriftelijke offerte voor een exemplaar en een bestemming gebruikt u de contactpagina. Kies uw land bij ‘Importeren naar’, rechtsboven op de site, en elke pagina toont de prijs inclusief levering naar die bestemming.

Alle bouwers en verkopers in Nederland naast elkaar: bouwers van prefab woningen in Nederland.

Andere vergelijkingen: Barli, Thuisbouwers, Genius Homes en Woodyshousing.

Veelgestelde vragen

Welke alternatieven zijn er voor PrefabWorks? Green Village is er een: het verkoopt woningen die al gebouwd zijn — modulaire woningen, containerwoningen en nieuwe en tweedehands stacaravans — elk met een eigen pagina en de prijs inclusief levering in de catalogus, transport en plaatsing inbegrepen, btw apart vermeld. Het transport wordt georganiseerd door Mobile Home Logistic, is inbegrepen in de prijs en is voor 100 % verzekerd. Het heeft vijf winkels in vier landen: Maia, Ribeirinha (Azoren), Vigo, La Séguinière (op afspraak) en Jundiaí.

Voor wie werkt PrefabWorks? Volgens de website voor vakantieparken, recreatieondernemers, projectontwikkelaars, investeerders, bedrijven en overheden, uitsluitend op projectbasis; het levert ook mantelzorgwoningen op maat.

Welke bouwmethoden gebruikt PrefabWorks? De website noemt bouwmethoden van houtskeletbouw tot Light Steel Framing.

Waar bouwt PrefabWorks zijn woningen? De website zegt dat de projecten in de eigen fabriek worden gebouwd; de geraadpleegde pagina’s noemen de locatie van die fabriek niet.

Op maat of al gebouwd: wat is het verschil? Een bouwer die op maat werkt, ontwerpt en maakt de woning na de bestelling, en de offerte gaat over dat project. Een kant-en-klaar exemplaar bestaat al: bij Green Village toont de pagina de prijs inclusief levering voor de gekozen bestemming voordat u betaalt, transport en plaatsing inbegrepen, btw apart vermeld.

Waar lees ik meningen over PrefabWorks? Green Village beoordeelt geen andere bedrijven: voor meningen over PrefabWorks kunt u terecht op de openbare reviewplatforms. Hier vergelijken we alleen openbare feiten van de website van het bedrijf. Openbare reviews van Green Village staan op Google en Trustpilot.

Bronnen

  • https://www.prefabworks.nl/chalets/
  • https://www.prefabworks.nl/wp-content/uploads/2024/04/PrefabWorks-Algemene-verkoop-Leverings-en-Garantievoorwaarden.pdf
  • https://www.prefabworks.nl/
  • https://www.prefabworks.nl/recreatiewoningen/
  • https://www.prefabworks.nl/mantelzorgwoningen/
  • https://www.prefabworks.nl/over-ons/
prefabworksprefab recreatiewoningenchaletsmodulaire huisvestingmantelzorgwoningalternatief

Delen

TwitterLinkedInWhatsApp

Gerelateerde artikelen

Green Village · 5 min leestijd

Woonboot of waterwoning kopen: bouwers in Nederland en België vergeleken

Green Village · 23 min leestijd

Chalet kopen: verkopers in Nederland en België vergeleken

Green Village · 8 min leestijd

Tiny house kopen: verkopers en bouwers in Nederland en België vergeleken

Gerelateerde gidsen

→ Beste stacaravan merken: gids voor Britse en Europese fabrikanten→ Mobiele chalet, stacaravan, park home, lodge of chalet — wat is het verschil?→ Een tweedehands mobile home kopen — waar op letten en hoe risico vermijden