Przejdź do treści
Green VillageMobile Homes
Green Village
Green Village · 4 min czytania

Alternatywa dla firmy EcoModHomes: domy mobilne i modułowe w porównaniu

Autor: Matheus Agueda · 24 października 2026

W skrócie: jeśli porównujesz ofertę firmy EcoModHomes, bezpośrednią alternatywą jest Green Village Mobile Homes, która publikuje to porównanie: domy, które już są zbudowane — domy modułowe, domy kontenerowe oraz nowe i używane domki holenderskie — każdy z własną stroną i ceną z dostawą do Polski w złotych; transport i montaż są w cenie, a VAT doliczany jest osobno. Green Village ma 5 salonów w 4 krajach. Poniżej: co firma EcoModHomes podaje na swojej stronie, porównanie punkt po punkcie i źródło każdej informacji.

EcoModHomes to, według strony firmy, producent domów szkieletowych, mobilnych i modułowych z działem sprzedaży w Karpnikach. Ten artykuł zestawia to, co firma podaje na swojej publicznej stronie, z ofertą Green Village według tych samych kryteriów, aby można było podjąć decyzję na podstawie sprawdzalnych faktów.

Co firma EcoModHomes podaje na swojej stronie

Według strony firma oferuje trzy linie: domy skandynawskie szkieletowe, domy mobilne całoroczne i domy modułowe całoroczne. Strona podaje, że całoroczne domy mobilne powstają w technologii drewnianego szkieletu z certyfikowanego drewna C24, a całoroczne domy modułowe są budowane w technologii drewna klejonego C24; powierzchnia zabudowy domów modułowych zaczyna się, według strony, od 35 m².

Firma pisze, że każdy projekt dostosowuje indywidualnie do potrzeb klienta, działki i stylu życia, a każdy moduł powstaje w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Strona opisuje obsługę od pierwszej konsultacji, przez projekt i produkcję modułów w fabryce firmy, a także wykończenie na miejscu inwestycji.

Domy Green Village dostępne od ręki

Każda cena obejmuje transport i montaż; VAT jest podany osobno.

Dom modułowy Montaż na miejscu 5,95 m (17,9 m²)

Dom modułowy Montaż na miejscu 5,95 m (17,9 m²)

63 902 zł+ VAT
Dom modułowy Rectangular 5,8 m (12,8 m²)

Dom modułowy Rectangular 5,8 m (12,8 m²)

79 065 zł+ VAT
Culture House M70 (70 m², 2 kondygnacje)

Culture House M70 (70 m², 2 kondygnacje)

563 821 zł+ VAT
Moduł podwójny Premium — 2× 40 stóp (≈184 m²)

Moduł podwójny Premium — 2× 40 stóp (≈184 m²)

701 260 zł+ VAT
→ Zobacz cały katalog

Gdzie znajduje się firma EcoModHomes

Strona kontaktowa wymienia dział sprzedaży z adresem w miejscowości Karpniki. Według strony „O nas” firma ma klientów w całym kraju.

Co oferuje Green Village

Green Village Mobile Homes, portugalska firma działająca od 2023 roku, jest importerem i sprzedawcą: sprzedaje domy, które już istnieją — nowe i używane domki holenderskie z Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji oraz domy modułowe, domy kontenerowe i kapsuły od dostawców z Chin. Każdy egzemplarz ma w katalogu własną stronę ze zdjęciami i ceną z dostawą do wybranego kraju; transport i montaż są w cenie, a VAT doliczany jest osobno. Transport, organizowany przez Mobile Home Logistic (partnerska firma logistyczna z tej samej grupy, która przewozi domy Green Village), jest wliczony w cenę i ubezpieczony na 100% wartości domu.

Zobacz domy prefabrykowane na sprzedaż, domy modułowe, domy kontenerowe i używane domki holenderskie. Wszystkie ceny zebrano na stronie ceny domków holenderskich i domów mobilnych, a najkorzystniejsze oferty na stronie tanie domki holenderskie. Każda strona pokazuje cenę z dostawą do 18 miejsc docelowych, w tym do Polski (w złotych); do każdego innego kraju Green Village przygotowuje pisemną wycenę.

Wszystkie domki z ceną z dostawą do Polski: domki holenderskie i domy mobilne na sprzedaż w Polsce. Każda jednostka jest objęta ustawową odpowiedzialnością za zgodność z umową według portugalskiego dekretu z mocą ustawy 84/2021 (3 lata dla nowych i 18 miesięcy dla używanych), a nowe domy mają dodatkowo 10-letnią gwarancję Green Village na konstrukcję i od przecieków; kontenery, kapsuły glampingowe, kopuły, domy na wodzie i egzemplarze wystawowe mają własne warunki, podane na stronie każdego produktu.

Firma EcoModHomes i Green Village: porównanie punkt po punkcie

Przejrzystość: Green Village jest jedną z firm porównywanych w tym artykule, nie jest firmą EcoModHomes i nie łączą jej z nią żadne relacje handlowe. Informacje o firmie EcoModHomes pochodzą z jej publicznej strony internetowej, sprawdzonej 24 października 2026 r., i mogą się zmienić — zawsze sprawdzaj je bezpośrednio na stronie firmy.

KryteriumEcoModHomesGreen Village
Rodzaj produktuDomy skandynawskie szkieletowe, domy mobilne całoroczne i domy modułowe całoroczneDomki holenderskie, domy modułowe, domy kontenerowe i kapsuły, już zbudowane
System budowyDom mobilny: drewniany szkielet z drewna C24; dom modułowy: drewno klejone C24Gotowe egzemplarze; każda strona podaje ich parametry
Nowe / używaneNie podano na przejrzanych stronachNowe i używane
ProdukcjaWedług strony: producent; moduły powstają w jego fabryce w kontrolowanych warunkachImporter i sprzedawca: domki holenderskie z Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji; domy modułowe i kontenerowe od dostawców z Chin
Salon lub dom pokazowyNie podano na przejrzanych stronachMaia (główny salon); 5 salonów w 4 krajach; w Polsce brak
Obsługiwany obszarWedług strony: klienci w całym krajuCały świat: cena z dostawą do 18 miejsc docelowych, w tym do Polski; do innych krajów wycena
Zestaw czy pod kluczObsługa od konsultacji i projektu po produkcję modułów oraz wykończenie na miejscuGotowy egzemplarz, montaż w cenie
Katalog onlineStrony ofertowe: domy mobilne całoroczne i domy modułowe całoroczneStrona dla każdego egzemplarza ze zdjęciami, parametrami i ceną z dostawą
TransportNie podano na przejrzanych stronachOrganizowany przez Mobile Home Logistic, wliczony w cenę, ubezpieczony na 100%
Pisemna wycenaNie podano na przejrzanych stronachPisemna, dla każdego egzemplarza i miejsca docelowego

Jak wybrać między firmą EcoModHomes a Green Village

  • Dom szkieletowy, mobilny lub modułowy dopasowany do działki. Firma pisze, że każdy projekt dostosowuje indywidualnie do potrzeb klienta, działki i stylu życia.
  • Moduły z fabryki firmy. Strona podaje, że każdy moduł powstaje w kontrolowanych warunkach fabrycznych, w fabryce firmy.
  • Dom, który już jest zbudowany, z ceną z dostawą podaną online. W Green Village każdy egzemplarz ma w katalogu własną stronę ze zdjęciami, parametrami i ceną z dostawą; zobacz domy prefabrykowane na sprzedaż i domy kontenerowe.
  • Jedna cena, która obejmuje dostawę. Transport, organizowany przez Mobile Home Logistic, i montaż są w cenie, a VAT doliczany jest osobno; transport jest ubezpieczony na 100% wartości domu.

Jak odwiedzić Green Village lub skontaktować się z firmą

Green Village ma 5 salonów w 4 krajach; główny salon znajduje się w miejscowości Maia w Portugalii. W Polsce Green Village nie ma salonu. Aby otrzymać pisemną wycenę konkretnego egzemplarza z dostawą do wybranego kraju, napisz przez stronę kontaktową. Kraj wybierasz w menu „Importuj do” w prawym górnym rogu strony — każda strona pokazuje wtedy cenę z dostawą do tego kraju.

Wszyscy producenci i sprzedawcy w Polsce w jednym zestawieniu: producenci i sprzedawcy domów prefabrykowanych, modułowych i drewnianych w Polsce.

Gdzie kupić domek holenderski — wszystkie firmy z Polski według rodzaju oferty i województwa: sprzedawcy domków holenderskich w porównaniu.

Inne porównania: Drewnolandia, Produkcja Domów i Letniskowo.

Najczęstsze pytania

Jakie są alternatywy dla firmy EcoModHomes? Jedną z nich jest Green Village: sprzedaje domy, które już są zbudowane — domy modułowe, domy kontenerowe oraz nowe i używane domki holenderskie — każdy z własną stroną i ceną z dostawą w katalogu; transport i montaż są w cenie, a VAT doliczany jest osobno. Transport jest organizowany przez Mobile Home Logistic, wliczony w cenę i ubezpieczony na 100%. Green Village ma pięć salonów w czterech krajach; główny salon znajduje się w miejscowości Maia w Portugalii. Rozkładane kontenery, kapsuły i kopuły geodezyjne znajdują się w linii modułowej Green Village.

Gdzie znajduje się firma EcoModHomes? Strona kontaktowa wymienia dział sprzedaży z adresem w miejscowości Karpniki.

Jakie domy oferuje firma EcoModHomes? Strona wymienia domy skandynawskie szkieletowe, domy mobilne całoroczne i domy modułowe całoroczne.

Z jakiego drewna są domy firmy EcoModHomes? Strona podaje drewniany szkielet z certyfikowanego drewna C24 dla domów mobilnych oraz drewno klejone C24 dla domów modułowych.

Dom na zamówienie czy gotowy: jaka jest różnica? Producent, który pracuje na zamówienie, projektuje i buduje dom po złożeniu zamówienia, a jego wycena dotyczy tego projektu. Gotowy egzemplarz już istnieje: w Green Village jego strona pokazuje cenę z dostawą do wybranego kraju jeszcze przed zapłatą; transport i montaż są w cenie, a VAT doliczany jest osobno.

Gdzie przeczytać opinie o firmie EcoModHomes? Green Village nie ocenia innych firm: opinii o firmie EcoModHomes szukaj na publicznych platformach z opiniami. Tutaj porównujemy wyłącznie publiczne fakty ze strony firmy. Publiczne opinie o Green Village są w Google i na Trustpilot.

Źródła

  • https://ecomodhomes.eu/
  • https://ecomodhomes.eu/oferta/domy-mobilne-caloroczne/
  • https://ecomodhomes.eu/oferta/domy-modulowe-caloroczne/
  • https://ecomodhomes.eu/o-nas/
  • https://ecomodhomes.eu/kontakt/
ecomodhomesdomy mobilnedomy modułowedomy szkieletowealternatywa

Udostępnij

TwitterLinkedInWhatsApp

Powiązane artykuły

Green Village · 5 min czytania

Tiny house w Polsce: firmy w porównaniu

Green Village · 4 min czytania

Alternatywa dla firmy MINI-DOMY.pl: mini domy i domy modułowe w porównaniu

Green Village · 4 min czytania

Alternatywa dla firmy Solid Modular: domy modułowe z biurem w Kolbuszowej

Powiązane poradniki

→ Mobile home brands and manufacturers: the complete comparison→ Mobile home, static caravan, park home, lodge or chalet — which to choose?→ Buying a used mobile home: inspection checklist, red flags and what to look for